Назва закладу:

Помічнянський ліцей "Універсум", Помічнянської міської ради Кіровоградської області

Адреса: Україна, Кіровоградська область, Добровеличківський район, м.Помічна, вул. Небесної Сотні, 211

E-mail: pom.sh2@ukr.net

Мова викладання: українська


Територія обслуговування:

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням виконавчого комітету

Помічнянської міської ради

31 травня 2018 року № 59

Території обслуговування закладів загальної середньої освіти

№ з/п

Назва закладу загальної середньої освіти

Територія обслуговування

2

Помічнянський ліцей "Універсум" Помічнянської міської ради Кіровоградської області

м. Помічна

Вулиці: Перемоги 80- кінець, Героїв Крут 71-кінець, Небесної Сотні 181-кінець, Хмельницького 162-кінець, Пушкіна 13-кінець, Коцюбинського 7-кінець, Ярослава Мудрого, Богуна, Кошевого, Дениса Іванова, Миру, Франка, Будівельників, Лобановського, Національна, Бабкевича, Альохіна, Холодноярська, Чорновола, Григоренка, Левка Лук`яненка, Вовченка-Незалежності.

Провулки: Садовий, Новий, Небесної Сотні, Ломоносова, Некрасова, Лермонтова, Чехова

3-кінець,

Історія закладу освіти

Школа, рідна школа... Вона завжди у наших спогадах променіє, мов рання зоря, повертаючи нас у босоноге безтурботне дитинство і незабутні найщасливіші роки юності. Школа - це дім, стежиною до якого хочеться йти, бігти о будь якій порі. З часом школа, як і люди , змінює свій вигляд і життя але незмінними залишаються її колишні випускники, теперішні учні та педагоги. Слід сказати, що сьогодні більша третина педагогів вихованці рідної школи, якімайстерно продовжують традиції своїх/Files/images/211.jpg наставників.

Варто пригадати що до Великої Вітчизняної війни і в перші післявоєнні роки в м. Помічній діяла тільки одна середня школа №19 Одеської залізниці, яка згодом була відокремлена у початкову російську школу №67. директором якої був ІД. Нестеренко. У 1951 р. початкова школа стала семирічною на чолі з директором в І.Й. Надводнюком.

1 вересня 1956 р. учні зі старої школи увійшли в нове приміщення, побудоване Одеською залізницею. Відтоді школа №67 стала середньою загальноосвітньою. В 1960р. наказом начальника відділу кадрів Одеської залізниці школа №67 була передана в ведення Міністерства освіти УРСР і стала школою №2. В цьому ж році Надводнюку І. Й. було присвоєне звання „Заслужений вчитель школи УРСР", а у 1968р він ще був нагороджений Орденом Леніна.

/Files/images/21.jpg

На той час Помічнянська середня школа №2 була одна із найкращих шкіл, а в Кіровоградській області - школою передового досвіду. Під керівництвом вчительки біології Т.П.Феденко учні посадили великий фруктовий сад, організували дослідницьку пришкільну ділянку, розбили клумби, квітники, всю шкільну територію обсадили деревами. Юні натуралісти хазяйнували в теплиці. В біологічному кабінеті знаходився акваріум, багато квітів, живий куточок, неодноразово учні Тетяни Потапівни були учасниками Всесоюзних досягнень народного господарства. Підтвердженням цьому є диплом III ступеня 1967р. 15-ма нагородами відмічено педагогічний шлях Феденко Т.П., традиції якої продовжила вчитель біології Мехеда О.М.

Довготривалий час наша школа була опорною школою з трудового навчання. І це завдяки вчителю праці В.М. Тарнавському, досвід роботи якого вивчали творчо працюючі вчителі району, області. Свою любов до праці Вадим Миколайович передав дітям . Разом з учнями він виготовляв дивовижні речі: макет крейсера „Аврори", різьба по дереву: картини з епізодами часів громадянської та Великої Вітчизняної війн. За самовіддану працю Вадим Миколайович нагороджений орденами «Трудової слави », «Відмінник народної освіти УРСР».

З 19674984р. питаннями виховної роботи, життям піонерської та комсомольської організації займалась АЛ.Ісакова («Відмінник народної освіти УРСР»). Особливу увагу приділяли військово-патріотичному вихованню. Кожен рік червоні слідопити з учителями М.С. Бітюковим і К.М. Бітюковою відправлялись у походи по рідному краю, курсували в Кримку до музею «Партизанська іскра». Червоні слідопити збирали данні про наших земляків, які загинули в роки В.В. війни.

/Files/images/22.jpg

Постійно випускалися класні, гурткові стінні газети, загально шкільна газета „За відмінне навчання", „Комсомольський прожектор". Оголошувався конкурс на найкращу стінну газету, запрошували працівників газети „Сільське життя", котрі нагороджували найкращих, вказували на недоліки. Школа завжди приймала гостей. На зустріч з піонерами приїжджала мати піонера-героя Аліка Синицького, герой Радянського Союзу льотчик В.М.Пономарьов,- перші комсомольці Помічної, розвідник партизанського загону Іван Гаджиєнко. За ініціативи учнів вул. Електростанції була перейменована на вул. Аліка Синицького, відкрито меморіальні дошки Вані й Наді Рудякам, комсомольцям Василю Вовченку, Євгенію Хижняку, Валентину Бондаренку. Кожен рік під керівництвом А.І. Ісакової організовувався табір для учнів схильних до правопорушень.

Учні, вчителі мали тісні зв'язки з підприємствами міста, в першу чергу з шефами локомотивного депо. Друзями наставниками стали І.Г.Березовський, АА.Вікол.

Шефи організовували екскурсії до різних міст. Найцікавішими формами тісного зв'язку стали: концерти учнів для шефів, загальні збори комсомольців депо і школи, соціалістичні змагання між бригадами комуністичної праці і піонерськими загонами. Обласний інститут вдосконалення вчителів узагальнив досвід роботи школи і локомотивного депо, надрукував буклет. Вже в 60-х роках виникла проблема розміщення учнів (яких вже було за 1000), та проблема гарячого харчування. Силами батьків, учнів старших класів, вчителями, шефами локомотивного депо було побудовано одноповерхову і двоповерхову споруду. В одноповерхове приміщення перевели учнів 5-6-7 класів, а в двоповерховому на першому поверсі знаходилась їдальня, а на другому поверсі учні 1-4 класів. Нагодувати 1300 учнів було не із легких. Тому 30-хвилинна перерва була замінена на дві 20-хвилинні.

/Files/images/24.jpg

Гарними помічниками директора І.Й.Надводнюка були завучі школи. Ю.Й. Пашковський, вчитель математики, який володів німецькою, англійською, французькою, іспанською мовами, знав фізику, російську і українські літератури, зарубіжну класичну літературу. Силами Ю.Й.Пашковського в школі було оформлено методичний кабінет, організовано раду кабінету, мета якого була вивчення, узагальнення і розповсюдження передового педагогічного досвіду. Постійно під його редакцією видавався журнал ..Педагогическая мысль". в котрому було надруковано більш як 140 статей кращих педагогів школи. Глибоко і повно аналізував завуч уроки вчителів, постійно домагаючись підвищення якості роботи. Сам він дуже високо ерудована та талановита людина. Діти ніколи не сумували на його уроках, з зацікавленістю вивчали математику. Пашковський Ю.Й. - учасник Великої Вітчизняної війни, перекладач, мав багато нагород. Був представлений до звання «Заслуженого вчителя УРСР». але воно не затверджено.

/Files/images/23.jpg Велику роботу з вчителями інших класів проводив М.І.Сергієнко, звертаючи увагу в своїй діяльності на виховання в учнів уваги, старанності, працелюбності в молодших школярів, прививав їм такі загальнолюдські якості, як патріотизм, гордість за свою Батьківщину, чесність, правдивість, доброту. Робота завучів спільно з директором школи, пропаганда нових форм і методів педагогічної праці сприяли вдосконаленню навчально-виховного процесу, підвищення якості знань учнів що відбивалося на результатах обласних і районних олімпіад, при вступі випускників шкіл у навчальні заклади різних типів . Ще 1962р. наша школа одна із найперших зацікавилась лекційно-практичною формою навчання за системою Олександра Хмури. Так за цією системою працював директор школи (1971-1987 рр.), викладач математики - Г.Т.Савченко, а набутий ним досвід використовують випускники нашої школи вчителі математики.

Багата школа своєю історією, а головне - людьми. Адже випустила зі своїх обіймів не один десяток поколінь, серед них відомий кінорежисер М. Гейко, який знайомий помічнянцям своєю картиною «Моменте море»( зйомка фільму проводилася у м. Помічній і зокрема в нашій школі). Також серед наших випускників є відомі лікарі, академіки, економісти, керівники заводів та приватних підприємств. Але доля не всіх відома...

/Files/images/25.jpg

1956р. – загальноосвітня середня школа № 67

1960р. - загальноосвітня середня школа № 2

2004р. – навчально-виховний комплекс № 2

2010р. - загальноосвітня середня школа № 2

Кiлькiсть переглядiв: 328

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930