• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Демократична школа

Всеукраїнська програма освіти з демократичного громадянства "Демократична школа"

Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства, націлена на підтримку реформ з децентралізації та демократизації середньої освіти в Україні. Програма реалізується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України у співпраці з Радою Європи та за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Вона спрямована на підтримку демократизації та децентралізації середньої освіти в Україні, пропагування принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства, прав людини та розбудову мережевих зв’язків між школами різних регіонів країни. Європейський центр імені Вергеланда – експертний центр Ради Європи у сфері освіти для демократичного громадянства, прав людини та міжкультурного порозуміння, заснований у 2008 році в Осло. Мета Центру – сприяти розвитку культури демократії та усталенню демократичних практик у суспільстві через освіту для демократичного громадянства і прав людини.

Програму адмініструє Європейський центр ім. Вергеланда у співпраці з партнерами через координаторів Всеукраїнської Програми, які працюють в Україні: Андрієм Донцем і Христиною Чушак.

У відкритому конкурсі прийняли участь 200 навчальних закладів з різних регіонів України. Були відібрані 61 шкільні команди, які пройдуть вступний тренінг у лютому 2020 року з демократичного розвитку школи, після чого з ними упродовж 2020-2021 навчального року працюватимуть експерти, які допоможуть нам здійснити оцінку потреб для демократичних змін у школі й надаватимуть підтримку у розробці та реалізації шкільних проектів, а також у налагодженні партнерства з громадою та співпраці між школами із різних областей України.

Команда нашої школи прийняла участь у конкурсі, пройшла відбір і стала учасницею 5 хвилі Всеукраїнської програми овіти з демократичного громадянства "Демократична школа".

До складу команди входять: директор школи Колісніченко С.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Гідулян Л.А., вчитель української мови та літератури Косарєва А.І., член батьківського комітету Рябовол К.О., від громадськості Мартинюк А.О.

Очікувані результати Програми:

· школи, котрі беруть участь у програмі, розпочали демократичні трансформації;

· адміністрація шкіл, учителі, учні та батьки залучені до реалізації шкільних проектів;

· розроблена, опробована та оцінена модель розвитку демократичної культури у школах України.

· встановлені партнерські відносини між школами з різних областей України;

· фінансова автономія закладу.

·

Концептуальні засади програми

З метою розвитку демократичної культури в школі Програма передбачає дії в трьох напрямках:

демократичне шкільне середовище та демократичне врядування

  • підходи ОДГ/ОПЛ в навчально-виховному процесі
  • співпраця та партнерство з громадою (в т.ч. органами місцевого самоврядування)
Кiлькiсть переглядiв: 375

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Грудень 2021 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031